Ronde vormen welkom in de badkamer

Productnieuws

Ronde vormen welkom in de badkamer

Door: Marketing | 01-11-2021

Wie in een nieuw huis komt of toe is aan een grondige renovatie van het interieur heeft vaak in eerste instantie geen idee waar te beginnen. Vaak zoekt men inspiratie in een sanitair- of meubelzaak om te kijken wat de trends van tegenwoordig zijn. Toch heeft ook een verkoper zo z’n eigen smaak en misschien staat die ver af van die van jezelf.

Al decennia lang voert de vierkante vorm de boventoon in de Nederlandse badkamer. Voor de vaderlandse tegelzetter of installateur zijn de vierkante vormen heel praktisch om mee te werken. Ronde vormen uit in tegel snijden voor de aan- en afvoer vergt al meer vaardigheid dan badkamertegels in een rechte lijn afsnijden.

Van klein naar groot

Ooit was het witte tegeltje standaard in de meeste badkamers en voerde een witte wastafel en eventueel witte wc-pot de boventoon. De Hollands huisvrouw vond het handig, want wit is makkelijk netjes en proper te houden. Het kraanwerk is meestal weerspiegelend metaal dat ook makkelijk te reinigen is. Het moet vooral snel en eenvoudig schoon te houden zijn. Met een doekje en een trekker met wat glasspray houdt de gemiddelde Nederlander zijn badkamer spik en span. De kleine tegels van 20×20 centimeter zijn het laatste decennium wel veelal groter geworden, terwijl het witte glazuur veelal vervangen is door natuursteen in aardse, grijze of zwarte tinten. Bovendien kun je als je toch bij kleinere tegels blijft deze in een bijzonder patroon leggen. Gebruik je de eeuwenoude techniek van mozaïek dan geen je je badkamer een unieke uitstraling. Hiervoor heb je zelfs kant en klare mozaïekpakketten. Het geeft deze natte cel een stuk meer sfeer en intimiteit. Bovendien hebben deze tegels van zichzelf een stroef profiel zodat je er niet snel op uitglijdt wanneer je met je slippers de natte badkamer binnenstapt.

Ronder

Langzaamaan maakt de rechte vorm steeds meer plaats voor organisch rond en ovaal. De eerste stap is meestal de spiegel boven de wasunit. Vervolgens is er ook plaats voor houttinten en ronde waskommen. Ga je renoveren dan heb je tegenwoordig ook de keuze uit een complete badmeubelset. Hierbij zijn kastjes, wastafel en kranen qua kleurstelling en vorm als een set op elkaar afgestemd. Eigenlijk kun je zo’n set helemaal naar je eigen smaak samenstellen in zowel kleur als materiaal. Alles binnen een armlengte afstand bereikbaar.

Techniek

De badkamer is tegenwoordig niet alleen maar functioneel, steeds meer technische snufjes zijn door de jaren heen de badkamer binnen geslopen. Dat het licht middels een sensor automatisch aangaat is al niet meer bijzonder. Daar is stembediening van de kraan en het licht bijgekomen. Een stortdouche met zijstralen of een bubbelbad wordt steeds meer een ‘gewone’ luxe die voor veel mensen bereikbaar is. En wil je helemaal lekker ontspannen dan klinkt er ook tijdens heerlijk relaxed badderen romantische muziek op de achtergrond. Ja, want de tegenwoordige boxen zijn waterproof en kunnen dus wil tegen flink gespetter of dosis stoom. Ga je echt los met een flinke renovatie laat dan de gedachte los dat de kleurstelling in de badkamer alleen uit wit, zwart of grijs bestaat. Een primaire kleur geeft deze dagelijks bezochte ruimte pas echt karakter.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.

Gerelateerd

    Schrijf een reactie

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.