In de ondergrondse tentoonstellingsruimte van kunstcentrum RADIUS is op zaterdag 31 augustus de tentoonstelling DP6 25. REFLECTIES te bezoeken. Filmmaker Onur Can Tepe laat de bezoeker in drie immersieve video-installaties het architectonische werk van DP6 beleven. Bezoekers voelen en ruiken de materialen, ervaren hoe architectuur kan aanzetten tot verbinding en hoe de mens centraal staat in de ontwerpen.
De hoofdrollen in de film zijn weggelegd voor een brug, een filmhuis, een middelbare school en een sociaal woningbouwcomplex. Maar ook voor een kunstcentrum, een tentoonstellingspaviljoen en twee villa’s.
Aanleiding Reflecties
Het Delftse architectenbureau nam het initiatief voor de film Reflecties in het kader van haar 25-jarige jubileum. Onur Can Tepe bracht telkens een volledige dag door in de gebouwen en met haar gebruikers en ontdekte tijdens het filmen de rituelen en cycli. Hij zegt daarover: “Architectuur dient als kader voor een reeks lichamelijke ervaringen. Het wordt ingevuld door het leven zelf en dat gebeurt op het moment dat de architect zijn controle overdraagt. In deze tentoonstelling heb ik geprobeerd me te richten op hoe de gebouwde omgeving ons laat bewegen, onze blik stuurt of ruimtes creëert waar we samenkomen, allemaal rituelen die architectuur inspireren.”
Naast de video-installaties zijn er diverse maquettes te zien en geven de architecten rondleidingen door kunstcentrum RADIUS. Dit is het door DP6 getransformeerde pomphuis met cirkelvormige reinwaterkelder, behorende bij het watertorencomplex aan de noordzijde van het centrum van Delft.
Toegang is gratis van 10:00 tot 17:00 uur in Kalverbos 20. Aanmelden voor de rondleidingen is aan te raden, kijk daarvoor op de website van DP6.
Onur Can Tepe
Onur Can Tepe is schrijver, filmmaker en architect. Zijn ruimtelijke werken als architect hebben zich doorontwikkeld naar cinema, waarin ruimtelijkheid ook een belangrijke rol speelt. Onur zijn films zijn vertoond op internationale festivals zoals Architectuur Film Festival Rotterdam, ADFF: New York, Kuala Lumpur Eco Film festival en Water Docs in Toronto. Hij is de oprichter van Smoke & Mirrors, een mediaproductieplatform met specifieke aandacht voor films over maatschappelijke onderwerpen, met oog voor artistieke originaliteit.
Schrijf je in voor de nieuwsbrief
Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.