Drijvend gebouw uit plantaardig materiaal

Inspiratie, Materialen, Nieuws

Drijvend gebouw uit plantaardig materiaal

Door: Petra Starink | 15-09-2015

Jonge ondernemers bouwen in Almere aan een plantaardig gebouw: de Drijfveer. Het is de uitvalsbasis van de Urban Greeners, de jonge voorhoede van de Floriade 2022. Welke bouwmaterialen groeien er in de stad? Ontwerpers Noëlle Dorenbos en Koen Kaljee onderzochten dit en bouwen nu met hun team een innoverend drijvend gebouw dat voor 80% uit plantaardige materialen bestaat. Bezoeken is vanaf nu mogelijk, en eind dit jaar is de ruimte beschikbaar.

Gebouwd uit hennep en schapenwol

De Drijfveer ligt aan een groen eiland in het hart van Almere en biedt een weids uitzicht over het Weerwater naar het stadscentrum. Het is gebouwd uit de Almeerse materialen hennep, schapenwol en natuurlijk gekromde bomen. Ontwerpers Noëlle Dorenbos en Koen Kaljee combineren hi- en low-tech voor het ontwerp, dat voor 80% gemaakt is uit plantaardige materialen. Kaljee: “Plantaardig gebouwd, dat is uniek voor een drijvend gebouw! De Drijfveer wordt helemaal zelfvoorzienend: hij gaat energie opwekken, water zuiveren en afval verwerken.” Dankzij het flexibele ontwerp kan het ook voor diverse activiteiten gebruikt worden.

Constructie en isolatie

Deze week is de Drijfveer waterdicht gemaakt. Door te werken met een interdisciplinair team van ontwerpers, ingenieurs en kunstenaars heeft het gebouw een unieke vorm gekregen waarin kromme bomen en strakke lijnen elkaar versterken. De constructie van het gebouw is gemaakt van lokaal hout en geïsoleerd met lokaal geteelde hennepisolatie. De binnenwanden zijn bekleed met wol van Almeerse schapen. De bouwontwikkeling is te volgen op www.instagram.com/drijfveer.

Floriade 2022

De Floriade 2022 bouwt de komende zeven jaar aan een zelfvoorzienende stadswijk met als thema Growing Green Cities. De Drijfveer is de uitvalsbasis van de Urban Greeners, de jonge voorhoede van de Floriade 2022 in Almere. Urban Greeners steunt jonge ondernemers bij het opzetten van projecten die meebouwen aan deze stadswijk.

Ruimte beschikbaar

Dorenbos en Kaljee stellen de Drijfveer beschikbaar voor iedereen die de wereld wil inspireren met een duurzaam verhaal. Het gebouw kan geboekt worden als creatieve ruimte voor vergaderingen tot 30 personen. Het heeft een centrale ligging aan de A6 en gratis parkeerplek. Kaljee: “Bedrijven die nu al een ruimte boeken weten zeker dat ze een van de eerste bezoekers zijn, en mogen zichzelf ook nog eens officieel partner van de Drijfveer noemen.”
De Drijfveer is eind dit jaar beschikbaar.
Kijk voor de mogelijkheden op www.drijfveer.net

 

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.

Gerelateerd

Tags: , , , , , , ,

    Schrijf een reactie

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.