Workshop kleur in het ontwerp

Evenementen

Workshop kleur in het ontwerp

Door: Petra Starink | 14-03-2016

De BNA Academie geeft op donderdag 31 maart de workshop ‘Kleur als materiaal en gereedschap in het ontwerp’. Naast vorm is kleur een zeer bepalend element voor de beleving van een ruimte. Kleurgebruik en compositie zijn van grote invloed op de expressie van het ontwerp.

In deze workshop krijgt men inzicht in het belang van harmonie tussen bewust gekozen kleuren en de oorspronkelijke kleuren van (natuurlijke) bouwmaterialen. Je leert hoe vorm zorgt voor nuances in kleur, via schaduw en lichtinval. In plaats van te werken vanuit je eigen voorkeuren voor kleur, leer je kleur in het ontwerp toe te passen vanuit de uiteindelijke gebruikersbeleving.

Programma 

Kleur als materiaal en werktuig
Licht en schaduwwerking in ruimtelijke omgevingen
Toepassing van kleurtaalordening en samenstelling van kleurpaletten
Praktijk gericht oefenen met kleur en vorm in de buitenruimte
Praktijkgericht oefenen met kleur, vorm en gebruiker in de binnenruimte.

Integraal onderdeel van ontwerp

De workshop is bedoeld voor architecten en ontwerpers die zich willen ontwikkelen in het toepassen van kleur als integraal onderdeel van het ontwerp. Om deze workshop goed te kunnen volgen is voldoende kleurkennis in de basis gewenst.

Inschrijven voor de cursus kan via deze link
Meer informatie via BNA Academie

Foto:  Corné Bastiaansen, Hilversum

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.

Gerelateerd

    Schrijf een reactie

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.