Studio Hertzberger past constructie aan

Studio Hertzberger past constructie aan

Nieuws
Door: Redactie ArchitectuurNL | 29-05-2009

Architectuurstudio Hertzberger heeft voor een miljoen moeten bezuinigen op het ontwerp van een appartementencomplex in Apeldoorn. Daarvoor paste projectarchitect Laurens Jan ten Cate de constructie aan en verving betonnen pilaren door dragende gevels.

Woningstichting Ons Huis had al groen licht van de commissie voor ruimtelijke kwaliteit (CRK) voor het ontwerp van Hertzberger voor de 64 appartementen aan de Prinses Beatrixlaan. De CRK was destijds buitengewoon enthousiast over de drie grillige witte gebouwen die op de hoek met de PWA-laan komen.

Overschreden
Maar bij de onderhandelingen met bouwer Rijnbouw uit Den Bosch bleek de begroting met een miljoen euro te worden overschreden. Ons Huis, die bereid is flink te investeren in de sociale huurwoningen en zich al achter een relatief hoge begroting had geschaard, vond dat te hoog.

De CRK liet gisteren andermaal weten het een prachtig ontwerp te vinden. Herman Hertzberger zal de start van de bouw persoonlijk bijwonen.

Bron: De Stentor

Architectuur.nl plaatste al eerder:
Hertzberger ontwerpt opnieuw voor Apeldoorn

     

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.

Gerelateerd

    Schrijf een reactie

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.