Groenoordhallen maken plaats voor woningen

Groenoordhallen maken plaats voor woningen

Nieuws
Door: Redactie ArchitectuurNL | 16-04-2009

De Groenoordhallen in Leiden gaan verdwijnen en maken plaats voor een woonwijk met 500 woningen. KOW Architecten en Mulleners + Mulleners architecten tekenden voor het ontwerp. De eerste 42 waterwoningen en 5 bedrijfsunits zijn van de hand van KOW.

De waterwoningen zijn ruime eengezinswoningen aan de gracht en hebben een tuin met terras aan het water, met de mogelijkheid tot het aanmeren van een bootje.

KOW zette een gevarieerde serie woningen neer met een grote diversiteit aan gevels. “Daardoor is bijna elke woning uniek”, aldus René Buur van KOW Architecten.

Stadswijk
“Groenoord wordt een stadswijk die naadloos aansluit bij de binnenstad, maar waarin groen en ruimte toch een grote rol spelen”, zegt Joop Baars, directeur Projectontwikkeling regio Zuid-Oost van projectontwikkelaar Ymere. “Aan de waterkanten worden knotwilgen en grote elzenbomen geplant. Er is voldoende parkeerruimte en er komen diverse speeltoestellen in de wijk.”



     

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.

Gerelateerd

    Schrijf een reactie

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.