Het kabinet trekt 100 miljoen euro uit om de woningbouw te stimuleren. Het vrijgekomen geld is de eerste stap van de crisismaatregelen die het kabinet aankondige eind maart van dit jaar. Tot 16 juli kunnen gemeenten subsidie aanvragen voor projecten op het gebied van her-structurerings- en uitbreidingsnieuwbouw. Deze moet zijn stilgevallen door de crisis.
Het is nog maar de eerste ronde, er komen er nog twee. In totaal zal er 395 miljoen euro ter beschikking komen.
Aanvulling
Woningen die voor een bijdrage in aanmerking komen zijn koopwoningen – en/of huurwoningen boven de liberalisatiegrens. Daarbij is het van belang dat andere partijen (inclusief marktpartijen) bereid zijn ook extra middelen in te zetten (bv. door verlaging van de grondkosten), zodat de bijdrage van het Rijk daadwerkelijk een aanvulling is.
Voorwaarde voor de subsidie is verder dat de bouwvergunning voor 25 maart 2009 is aangevraagd en dat het project in 2009 start. Het ministerie van VROM/WWI beoordeelt de aanvragen en keert, bij positieve beoordeling, in de tweede helft van augustus subsidie uit aan de gemeente, met een maximum van 10.000 euro per woning.
Restauratie monumenten
Dertien miljoen van het budget wordt besteed aan de restauratie van rijksmonumenten die herbestemd gaan worden tot woongebied. De miljoenen gaan naar
- Het Karenhuis in Alkmaar (2.100.000 euro) – herbestemmen bejaardenhuis tot wonen;
- Huis Rodenburgh in Dordrecht (1.515.000 euro) herbestemming, gebiedsaanpak wonen/werken;
- De Clemenskerk in Hilversum (2.978.000 euro) – herbestemmen kerk tot wonen;
- Hartelust, Leeuwarden (901.000 euro) – wonen, herbestemming;
- De Lambertuskerk in Maastricht (3.800.000 euro) – gebiedsaanpak wonen/werken, herbestemming;
- De DRU fabriek in Ulft (1.750.000 euro) – herbestemmen industrie tot wonen/werken
Bron: ANP
Schrijf je in voor de nieuwsbrief
Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.