Bouwconcern BAM is een van de gegadigden voor de bouw van het nieuwe hoofdkantoor van de Europese Centrale Bank (ECB). Bankpresident Jean-Claude Trichet heeft de bouwvergunning voor een nieuw hoofdkantoor ontvangen.
Het kantoor in Frankfurt is een ontwerp van het Oostenrijkse architectenbureau Coop Himmelblau en bestaat uit twee glazen torens van 185 meter, die aan de voorkant verbonden zijn met een gigantische markthal uit 1928. In het nieuwe kantoor zullen in 2011 alle publieke functies worden gehuisvest, zoals perscentrum en bibliotheek.
Monument
De markthal is een monument en stond tot gisteren een bouwvergunning in de weg. Erfgenamen van architect Martin Elsaesser protesteerden lang tegen de schade die zou worden aangericht. Een gift van de ECB aan de Elsaesser Stichting en enkele bouwaanpassingen hebben hun bezwaren weggenomen.
De ECB verwacht dat het aanbestedingsproces tot eind dit jaar duurt. De bank gaat uit van een bouwsom van euro 500 mln.
Bron: Het Financieele Dagblad
Schrijf je in voor de nieuwsbrief
Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.