Deelnemers geselecteerd architectenconcours

Deelnemers geselecteerd architectenconcours

Nieuws
Door: Redactie ArchitectuurNL | 28-05-2008

Er zijn twintig architecten geselecteerd voor deelname aan het architectenconcours voor het ontwerp van de nieuwbouw van het Internationaal Strafhof (ICC). Een internationale jury selecteerde de deelnemers op basis van de architectonische kwaliteit van recent gerealiseerde projecten en hun ervaring met het ontwerpen van gebouwen met complexe programma’s. De geselecteerde deelnemers komen van vijf verschillende continenten en twaalf verschillende landen.

Voor het maken van een schetsontwerp op basis van een gedetailleerd programma van eisen zal elke deelnemer een bedrag van € 35.000 ontvangen. De ontwerpen moeten ingediend worden in augustus 2008. De drie beste ontwerpen worden bekend gemaakt in november van dit jaar en de ontwerpen zullen tentoongesteld worden in het Museon in Den Haag. De drie beste ontwerpen worden beloond met een prijs. De eerste prijs is
€ 60.000, de tweede prijs € 50.000 en de derde prijs € 40.000. De architect met het winnende ontwerp wordt begin 2009 bekend gemaakt.

De volgende deelnemers (in alfabetische volgorde) zijn geselecteerd:

  • Architectus Brisbane Pty Ltd
  • Atelier Christian de Portzamparc
  • Claus en Kaan Architecten
  • David Chipperfield Architects
  • Xaveer De Geyter
  • Henning Larsen Architects
  • Ingenhoven Architects
  • JLCG arquitectos, lda.
  • Kengo Kuma & Associates
  • Mangado y Asociados
  • Mecanoo architecten
  • Moshe Safdie & Associates
  • Neutelings Riedijk Architecten
  • Nikken Sekkei Ltd
  • OMA / SeARCH
  • Sauerbruch Hutton GmbH
  • Schmidt Hammer Lassen / Bosch & Fjord
  • Springall+Lira / bgp
  • Stein Halvorsen / ARCASA
  • Wiel Arets Architect & Associates
  • Xaveer De Geyter
  • Het architectenconcours onder voorzitterschap van en georganiseerd door de Rijksbouwmeester, is van start gegaan in februari jl. De nieuwbouw van het Strafhof met een totaal bruto vloeroppervlak van circa 46.000 vierkante meter, zal worden gebouwd op de plek van de huidige Alexanderkazerne (een voormalige militaire kazerne), het terrein ligt tussen de duinen en de Van Alkemadelaan in Den Haag. Het Internationale Strafhof en gastland Nederland zijn van mening dat het ontwerp goede werkomstandigheden, functionaliteit, en veiligheid moet waarborgen. Daarnaast moet het ontwerp milieuvriendelijk zijn.      

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.

Gerelateerd

    Schrijf een reactie

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.