Documentaire Plan for Paradise

Nieuws

Documentaire Plan for Paradise

Door: Redactie ArchitectuurNL | 11-11-2024

Architectuurcentrum Nijmegen vertoont op 19 november de documentaire ‘A Plan for Paradise’. Deze start met grote dromen over bouwen in een ander land met een andere cultuur. Hoofdrolspeler is architectenbureau Helin&Co die een prijsvraag wint en start met de bouw van een stad voor 600.000 inwoners net buiten Kathmandu.

De Nepalese ontwikkelaars bewonderen de vooruitstrevende visies van de Finse architecten, maar al snel loopt alles anders dan gepland. De immense schaal van het project vereist volgens de Finse architecten een strikte, planmatige aanpak, maar die past niet in de Nepalese traditionele werkwijze. Hoewel ze wel een sterke gemeenschappelijke visie hebben over bepaalde ontwerp-aspecten, zoals de duurzaamheid van het project, brengen culturele verschillen toch een berg aan frustraties met zich mee.

Hoe haalbaar zijn onze moderne architectonische idealen in andere culturen en omgevingen? En hoe gaan we om met de beschikbare ruimte die we hebben?

Inleiding

Na een korte inleiding vertoont het Architectuurcentrum Nijmegen de documentaire. Hierna volgt een nabespreking met architect Robert Verrijt, partner van ArchitectureBRIO. Dit architectenbureau opereert vanuit Mumbai en Rotterdam en ontwerpt spraakmakende gebouwen in India, met een grote nadruk op contextgevoeligheid en duurzaamheid. Samen met Verrijt bespreken we de rol van culturele verschillen in de architectuur. Hoe kun je als architect context- en cultuurgevoelig ontwerpen?

Praktisch

Datum: dinsdag 19 november
Tijd: 20:00 – 22:00 uur
Locatie: NYMA Makersplaats
Tickets: €7,50,- | studenten en sponsoren gratis

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.

Gerelateerd

    Schrijf een reactie

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.