LEVS wint selectie appartementen Etten-Leur

Nieuws

LEVS wint selectie appartementen Etten-Leur

Door: Petra Starink | 06-07-2016

LEVS architecten heeft het de besloten selectie gewonnen voor 74 levensloopbestendige seniorenappartementen in Etten-Leur. Het winnende plan bestaat uit een ensemble van 3 compacte alzijdige appartementengebouwen in het groen met grote gevelopeningen en robuust metselwerk met bijzondere accenten.

Toekomstbestendig

De besloten selectie is samen met aannemer Hazenberg Bouw en landschapsarchitecten VLUGP  gewonnen. De gebouwen zijn zorgvuldig ingebed in een wadilandschap. Door het opknippen in drie losse volumes hebben bijna alle woningen een goede bezonning. Half inpandige royale balkons versterken de verbinding tussen de appartementen en de groene omgeving. De verschillende woningtypes zijn flexibel en toekomstbestendig en kunnen eenvoudig aangepast worden.

Tussen de drie gebouwen lopen informele paden door de wadi die aansluiten op de oude weg langs het naastgelegen kloostergebouw en het station. De appartementen komen langs de Juvenaatlaan. Medio 2017 wordt gestart met de bouw. Het plan met drie losse gebouwen werd door de jury, de woningstichting en de gemeente als winnaar geselecteerd.

Projectgegevens:
Programma: 74 levensloopbestendige huurappartementen, ontmoetingsruimte op de begane grond
Opdrachtgever: Woningstichting Etten-Leur
Ontwikkelende aannemer: Hazenberg Bouw, Vught
Architectuur en stedenbouw:LEVS architecten, Amsterdam
Landschapsontwerp: VLUGP, Amsterdam
Artist impressions: Moare, Brno

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.

Gerelateerd

Tags: , , , ,

    Schrijf een reactie

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.