Arcam is op zoek naar ontwerpers (of ontwerpcollectieven) die recentelijk onderzoek hebben gedaan of ideeën hebben ontwikkeld die aandacht en discussie verdienen binnen een bredere ontwerpgemeenschap. Het gaat om twee ontwerpers; elk voor een periode van vier maanden. De deadline om aan te melden is donderdag 25 januari 2024.
Via een open call roept Arcam (landschaps)architecten en stedenbouwkundigen op zich in te schrijven. De zoektocht richt zich op personen of collectieven die voorop lopen in de professionele gemeenschap en het leuk vinden om hun rol als ontwerper onder de loep te nemen.
Op de site is alle informatie te vinden over de voorwaarden van deelnemen, wat de gekozen ‘architects in residence’ van arcam kunnen verwachten en ook meer over de selectiecommissie die bestaat uit Marisa Cortright (architect/onderzoeker en auteur van Can this be? Dit kan toch niet? Architectenarbeiders die zich organiseren in Europa), Kuba Jekiel (metaverse en IRL-architect, oprichter van Hyper Living) en Marjolein van Eig (architect en kritische ondervrager van talloze valse zekerheden in de architectuur).
Deelnemen
Om deel te nemen vraag Arcam onder meer een belangrijk vraagstuk te formuleren voor de rol van architectuur in de samenleving. Dit op basis van onderzoek of ideeën die de inschrijver graag wilt bespreken/bevragen. Arcam zelf biedt uiteraard ondersteuning bij de organisatie en het samenstellen van programma’s (evenement/mini-tentoonstelling). Ook promotie en optreden als klankbord neemt Arcam voor haar rekening.
De uiterste deadline voor aanmelden is 25 januari; op 15 februari worden de twee namen bekend gemaakt.
Schrijf je in voor de nieuwsbrief
Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.