De omzetten van architecten zijn in 2009 steeds harder gaan dalen. De Bouwbarometer van BouwKennis en USP Marketing Consultancy voorspelt deze negatieve tendens al enige tijd. In het eerste kwartaal van 2010 noteert per saldo 23% van de architecten een omzetdaling ten opzichte van een jaar eerder.
Ook verwacht per saldo een meerderheid van de architecten een omzetdaling in het tweede kwartaal. Op basis van een trendanalyse voorziet BouwKennis echter een positieve omslag gedurende 2010.
De malaise onder architecten komt sterk naar voren in de Bouwbarometer. In het laatste kwartaal van 2009 en in het eerste kwartaal van 2010 verwacht per saldo 4% van de architecten een omzetdaling ten opzichte van een jaar eerder.
Het dieptepunt lijkt daarmee nog niet bereikt. Voor het tweede kwartaal van 2010 komt de verwachting per saldo uit op -9. En dat is de verwachting ten opzichte van een jaar eerder, toen de gerealiseerde omzet de grootste daling tot nu toe noteerde.
Schrijf je in voor de nieuwsbrief
Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.