Roos Soetekouw presenteert op de Dutch Design Week 2016 in Eindhoven sportieve sneakers met door haar ontworpen stoffen voor het Nederlandse topmerk Australian Footwear. Met 3 paar damessneakers, herensneakers en tassen en accessoires heeft Roos een complete lijn ontworpen.
Textiele details
Het handschrift van Roos Soetekouw is duidelijk herkenbaar: natuurlijk en organisch, fantasierijk en gedurfd en in een mix van mooie materialen en opvallende kleurencombinaties. De sneakers van Australian Footwear zijn van leer en hebben textiele details van door Roos ontworpen stoffen. De stoffen zijn gemaakt in het Textiellab van het Textielmuseum Tilburg. Roos: “Ik heb eerst onderzoek gedaan naar materialen die supersterk zijn en naar de juiste bindingen. Het weefsel mag niet te open zijn, maar ook weer niet té strak geweven, want het moet wel ademen. Ik ben uiteindelijk uitgekomen op diverse combinaties met onder meer linnen, dat van nature heel sterk is, plus synthetische, brandwerende en buitengarens. De stoffen worden vuil- en waterafstotend behandeld.
Opkomende designers
Het project met Australian is ontstaan uit het initiatief ‘Design Meets Brands’, waarbij grote merken gekoppeld worden aan opkomende designers. Uit drie mogelijke ontwerpers koos Australian Footwear voor Roos Soetekouw.
Roos Soetekouw is te zien tijdens de Dutch Design Week 2016 in Eindhoven van 22 t/m 30 oktober. Locatie: Designperron Fuutlaan 12
Schrijf je in voor de nieuwsbrief
Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.